BIAŁOGÓRA

Białogóra jest miejscowością letniskową położoną na wybrzeżu Słowińskim. Znajduje się pomiędzy Łebą a Jastrzębią Górą. Miejscowość ta słynie przede wszystkim z “otwartego”, czystego morza, szerokiej i piaszczystej plaży oraz pięknych sosnowych lasów i malowniczych wydm, porośniętych niewielkimi świerkami. Do plaży prowadzi malownicza aleja spacerowa ciągnąca się wśród zielonych drzew i krzewów. Można tu również dojechać  rikszą lub wozami zaprzężonymi w konie. Obszary leśne otaczające miejscowość należą do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Stanowią idealne tło dla spacerów i wypraw rowerowych.

Do odwiedzenia zachęcają rezerwat florystyczny, stadnina koni oraz pole minigolfa. W pobliskich miejscowościach można obejrzeć wiele zabytków np. zamek i skansen w Krokowej, a dla aktywnych oferowane są między innymi rejsy statkiem wycieczkowym po Jeziorze Żarnowiec lub loty widokowe (Odargowo – ok 15 km od Białogóry). Białogóra jest świetną bazą noclegową i wypadową. Łeba i Słowiński Park Narodowy ze słynnymi ruchomymi wydmami, wyrzutnią rakiet i muzeum oraz Jeziorem Łebsko (ok. 35 km) Trójmiasto (ok. 65 km) Hel z fokarium i portem wojennym (ok. 70 km).

Atrakcyjna i spokojna okolica jest wspaniałym miejscem na letni wypoczynek. Osoby uciekające od gwaru i zgiełku miejskiego znajdą tu ciszę i spokój  oraz wspaniały mikroklimat.

bialogora-pokoje